Oldal kiválasztása

Az életünk során vannak helyzetek ahol hozunk egy döntést és ennek a döntésnek később következményei lesznek. A követkeményektől való félelem okozza egyik esetben ezt a szorongó érzést.
Döntéseink előtt a tudatosság segíthet abban, hogy később ezt az érzést ne kelljen megélnünk.

A lelkiismeret olykor céltudatos, máskor pedig hanyag döntések következménye. Egyikre sem lehet azt mondani, hogy számolt volna a következményekkel.
Sajnos ezek a tudatosságot nélkülöző döntések forgatják fel egész életünket és betegítik meg az emberi testet a lelken keresztül.
A test betegsége a lélektől ered a betegségek jelentős részében.

Mit tehetünk ha már lelkiismeretlenül cselekedtünk?

Az üdvös cselekedetek egyik szabálya, hogy helyrehozzuk, vagy igyekszünk üdvös cselekedetekre és következményekre cserélni tetteinket.
A világunk tele lelkiismeretlen emberrel és bizony az Ő tetteik /jó és rossz/ hasonlóan eltérítheti a Mi tetteinket, cselekedeteinket.
Az egész életünk során ezeket az eseményeket kell tudni jól érteni, látni azok következményeit. Amennyiben kell és szükséges benne lenni és bele avatkozni, de adott esetben pont a beleavatkozás elmaradása hozhat üdvös megoldást.

Mit tegyünk a lelkiismeretünkkel?

Értsük meg, fogadjuk el és védjük meg az elménket a szenvedéstől.
Ez a védekezés az életünk nagy körforgása, a hogyan kerüljük el a szenvedést origó pont körül.

A megoldás csupán annyi, hogy csináljunk értékes dolgot, építsünk hasznosan, másokat támogassunk és adjunk időt a lelkünknek meggyógyulni. Képesnek kell lennünk fejben ezt kezelni és megérteni, ha mi magunknak nem adunk megbocsájtást, akkor másokéra sem számíthatunk.
Ez az energia áramlás törvénye: adni és kapni, a vonzás törvénye pedig mindenre hat.

Végül: sok vallásban van egy megbocsájtás nevű aktus, mi is megtehetjük ezt magunkkal, magunkért!